Raindrop masáž

Ing. Jana Mrkvičková

Technika Raindrop je účinnou a neinvazivní metodou, která využívá antivirových, antibakteriálních a protizánětlivých vlastností několika klíčových esenciálních olejů a napomáhá tělu udržet, popřípadě obnovit přirozený tvar páteře. Využívá se i k léčbě potíží, které nejsou přímo spojeny s problémy se zády, například při infekci dýchacích cest, zažívacích obtížích, hormonálních problémech nebo nedostatečné funkci jater.

Techniku Raindrop vyvinul americký lékař Gary Young. Spojil v ní aplikaci devíti terapeutických esenciálních olejů na chodidla a páteř se speciálními masážními postupy indiánského kmene Lakota a metodou Vita Flex bodů, která má pro lidskou bytost hluboký regenerační a léčebný efekt. Díky spojení účinku esenciálních olejů a speciálních masážních technik je Raindrop je účinnější metodou než běžná masáž. Nejsilnější účinek techniky Raindrop je po 3-4 dnech.

Řada profesionálních lékařů ve Spojených státech začlenila techniku Raindrop do své klinické praxe a shledala, že je to vynikající metoda pro zmírnění problémů spojených s ischiasem, skoliózou, kyfózou a chronickou bolestí zad. Esenciální oleje určené pro jednotlivé systémy v těle už pomohly vyřešit mnohé případy, které profesionálové už odepsali jako beznadějné, a otevřely tak nové možnosti léčby.

Terapeut kape oleje z výšky zhruba 15 cm na záda klienta, poté je jemně roztírá vnější stranou prstů od oblasti beder nahoru podél obratlů, směrem zevně po zádových svalech a přes ramena.

Mnoho lidí cítí účinky olejů po několik dní po absolvování techniky, kdy zaznamenávají zmírnění nebo vymizení bolesti, ústup horečky, zlepšení pohyblivosti, celkový pocit klidu a obnovení chuti do života.

Výborné výsledky první aplikace techniky Raindrop ještě neznamenají, že bylo dosaženo všech žádoucích účinků. Jedna aplikace Raindrop může být například dostatečná pro harmonizaci a uvolnění těla. Někteří lidé mohou chtít opakovat Raindrop jednou týdně, jednou měsíčně, nebo jednou za 3 až 4 měsíce. Jiní, kteří pracují na strukturální nerovnováze organismu nebo ti, kteří potřebují emoční podporu, mohou zvolit pravidelnou týdenní aplikaci Raindrop, aby v léčbě postupovali dále kupředu.

Esenciální oleje používané při technice Raindrop mají vysoce antimikrobiální účinky. Po nakapání na záda působí jako neinvazivní terapie zaměřená na latentní patogeny uložené podél páteře. Dochází tak ke zmírnění symptomů skoliózy, kyfózy a dalších onemocnění zad a zároveň k posílení imunitního systému.

Je důležité si uvědomit, že zdravé tělo nezískáme prováděním jediné techniky. Zdraví je výsledkem vyváženého životního stylu, cvičení i správné stravy. Na zdraví má vliv vše, co děláme, říkáme, vidíme, jíme a co si myslíme, a také zda máme dostatečný příjem vody a dostatek spánku.

Raindrop Technique®  využívá esenciálních olejů firmy Young Living:

  • tymián - podporuje imunitní, dýchací, trávicí a nervovou soustavu,
  • bazalka - oživuje duši i tělo, obnovuje duševní bdělost, ulevuje bolavým svalům,
  • máta - povzbuzuje, podporuje soustředění, zklidňuje unavené svaly a ochlazuje organismus,
  • dobromysl - vzbuzuje pocit bezpečí, zlepšuje imunitu a podporuje dýchání,
  • libavka - zklidňuje napětí v oblasti hlavy a ulevuje bolavým svalům,
  • cypřiš - osvěžuje, regeneruje, navozuje rovnováhu, podporuje trávení a dýchání,
  • majoránka - uklidňuje, rozehřívá tělo i mysl, zklidňuje bolavé svaly a nervové vypětí
  • Valor - zklidňuje, posiluje, povznáší a inspiruje (obsahuje např. smrk černý, smrk pichlavá, Ylang Ylang, Bergamot, kadidlo, heřmánek,...)
  • Aroma Siez - zklidňuje napětí  v oblasti hlavy, krku, chodidel, uvolňuje napjaté a namáhané svaly (obsahuje např. bazalku, majoránku, mátu, levanduli, cypřiš,...)
  •