Vykuřovadlo - SAL (Nepál)

Nové

Latinský název: Shorea robusta
Hmotnost: 20 g
Účinek: Očistný / Obětina / Léčebný / Posilující / Meditační / Spirituální /
Vůně: hluboce tajemná, pryskyřičnatá, drsnější se sladkými doteky a animálními tóny ambry
Země původu: Nepál 

Značka: Vykuřovadla RYMER

79,00 Kč

Sal je označení jak pryskyřice, tak i stromů, které ji produkují. Ty jsou pomalu rostoucí, až 35 m vysoké, vyskytují se od střední Indie až po Himaláje.

V budhistické tradici se věří, že se Buddha narodil právě pod tímto stromem, stejně tak pod jeho korunou došel osvícení.

Pryskyřice se tradičně užívá při všech budhistických i hinduistických ceremoniích a rituálech. Je to oblíbené vykuřovadlo tibetských šamanů, kteří se s jeho pomocí dostávají do změněného stavu vědomí, tvoří významnou součást mnoha ajurvédských vykuřovacích směsí, vytváří vysoké duchovní vibrace, jež nám dovolují spojení s bytostmi světla.

Má ale také užití jako afrodiziakum a prostředek na posílení ducha a těla.

Dodává sílu a ztracenou energii, zaceluje a pročišťuje auru, vytváří spirituální atmosféru vhodnou pro meditace, rozjímání a vhled do vlastního nitra, je to významný očistný prostředek hlavně na duchovní úrovni.

Pryskyřice stromů, rostoucích v Himaláji má poněkud odlišnou vůni než sal z Indie. Někdy je tato pryskyřice označována jako ambra, neboť při spalování vydává hluboce tajemnou, pryskyřičnatou, drsnější vůni se sladkými doteky a animálními tóny ambry.

Spalování

  • uhlík
  • vykuřovací pícka
  • elektrická kadidelnice