Vykuřovadlo - MODRÝ LEKNÍN

Vyprodáno

Latinský název: Nymphaea caerulea

Hmotnost: 20 g

Účinek: Obětina / Afrodiziakální / Očistný /

Vůně: poněkud nevýrazná, spíše bylinně květinová s balzamickými doteky

Země původu: Thajsko

Značka: Vykuřovadla RYMER

199,00 Kč

Květ modrého leknínu byl nejvíce posvátnou rostlinou starého Egypta, symbolicky se vztahoval k bohu slunce Ra, který byl vynesen na vodní hladinu právě touto květinou, je často zpodobňován v uměleckých dílech té doby, sloužil jako rituální, magická a léčivá bylina ohromujícího významu.

Do dnešního dne je symbolem duchovního osvícení, ostatně tato květina má za cíl urychlit a podpořit spirituální vývoj, posílit léčení na všech úrovních v rámci daného systému. Jeho používání bylo klíčem k udržení dobrého zdravotního stavu, vyvolává pocit pohody a klidu, harmonie, zvyšuje sexuální touhu a fantazie u mužů i u žen, jedná se o tonikum s účinky přirovnávanými ke znovuzrození.

Věřilo se, že kdo přichází do kontaktu s touto rostlinou, je ve spojení se samotným bohem, pochopí principy zrození, spojenými s plodností, ale i odchodem na onen svět a posmrtnou inkarnací.

Jako vykuřovadlo má modrý leknín vskutku nesmírný význam, zprostředkovává nám zkušenost božího doteku s prožitkem počátku, konce a opakováním životního cyklu, přestože je jeho vůně při spalování poněkud nevýrazná, spíše bylinně květinová s balzamickými doteky, jde nám nejvíce o jeho účinky a hloubku spirituality, jež nám přináší.

Spalování

  • uhlík
  • vykuřovací pícka
  • elektrická kadidelnice