Vykuřovací směs Nový začátek - Neubegin

Nové

Rozmarýn, kopál (copal), citronová tráva, eukalyptus, galgán, tej pat, himalájský jalovec, elemi, rhododendron - to je vykuřovací směs, která osvěží, probere, zažene chmury i letargii.

Balení
50 ml ve skle

195,00 Kč

Elemi

Elemi je pryskyřice stromu Kanárník luzonský, rostoucí v tropických oblastech Asie. Tato lepkavá pryskyřice, s povzbudivým, lehce citrusovým aromatem, osvěžuje, bystří smysly, zlepšuje náladu i koncentraci. Věří se, že vůně elemi spojuje s anděly a bytostmi světla, projasňuje ducha, nabíjí energií a rozvíjí intuitivní schopnosti. Vůně elemi je přiřazena planetě Venuši a elementu vzduch.

Tej pat

Tej pat jsou listy indického skořicovníku. Jako vykuřovadlo je Tej pat výborným prostředkem pro zahnání stresu a neklidu a pro posílení nervového systému. Tej pat zklidňuje a žároveň posiluje, snižuje únavu, pomáhá i při bolestech hlavy a migréně. Vykuřovadlo Tej pat celkově zlepšuje náladu, zahání melancholické myšlenky, špatné nálady, smutky, letargii, rozveseluje a poskytuje emocionální podporu, když se člověk nachází v těžkém životním období.

Rozmarýn

Rozmarýn je velmi známá středomořská bylina, odpradávna používaná jako koření i jako vykuřovadlo. Silná, bylinná pryskyřičná vůně rozmarýnu má silnou očistnou schopnost, proto se uplatňuje při vykuřování proti černé magii. Kvůli této schopnosti jej také dříve nosili námořníci jako ochranný amulet. Rozmarýn má velmi silné omlazující a povzbuzující účinky na lidské smysly (používal se jako afrodiziakum). Věří se, že kouř z páleného rozmarýnu dokáže přivábit víly, elfy a přírodní duchy.

Eukalyptus

Eukalyptus se svou nezamněitelnou svěží a intenzívní vůní, je přiřazen planetě Uran a elementu vzduch. Vůně odpuzuje vše nízké, špatné, nečisté, nežádoucí, čistí vzduch, projasňuje mysl a povzbuzuje ducha.

Citrónová tráva

Citrónová tráva (lemongrass) se vyznačuje nesmírně osvěžující a povzbuzující vůní, která potlačuje stres, mírní deprese, dodává energii a sílu. Citrónová tráva je přiřazena planete Uran a elementu vzduch.

Copal negro

Copal negro se používá především při očistných a ochranných rituálech. Věří se, že osvobozuje od vlivu temných sil. V Peru se copal používá k přilákání dobrých duchů a vůbec všeho pozitivního.

Galgán

Galgán je kořen rostliny rostoucí ve východní Asii. Galgán posiluje a stimuluje organismus a imunitu, proto je považován za mocný všelék (Hildegarda von Bingen ji považuje za darovanou Bohem). Galgán je hojně používaný i v ajurvédě. Vůně galgánu je kořenitá a čerstvá, povzbuzující. Stimuluje tok energií v těle, posiluje a povzbuzuje, je skvělá při stavech vyčerpání a únavy.

Jalovec

Jalovec je už od nepaměti vykuřován šamany a mágy po celém světě. Jalovec je ceněn pro svůj silný ochranný vliv. Vůně jalovce zahání vše, co vibruje na nízké úrovni - zlé duchy, černé mágy, negativně naladěné astrální bytosti apod.

Použití

Zvolte kadidelnici, ohnivzdornou misku či nádobu, v níž budete vykuřovat. Uchopte rychlozápalný uhlík do kleští a rozpalte jej tak, aby celý žhnul. Pak jej položte na misku s pískem či na mřížku kadidelnice. Poté nanášejte vykuřovací směs (pro začátek stačí pár zrníček), můžete přidat i další vykuřovadla, sušené byliny, dřeviny, koření, dle vašich preferencí. Po "vyhoření" dávky přidávejte průběžně dle vaší libosti další zrnka. Kadidelnici či nádobu umístěte z dosahu dětí a zvířat, na průběh vykuřování dohlížejte.