Vitamín C v prášku

Vyprodáno

Doplněk stravy - antioxidant stimulující obranyschopnost organismu
Hmotnost: 130 g

Výrobce: Karel Hadek

Země původu: ČR

290,00 Kč

Vitamín C / L-askorbová kyselina/ je potřebný pro metabolismus aminokyselin, přispívá k udržení normální funkce imunitního systému, energetického metabolismu, nervové soustavy a podporuje běžnou funkci cév, chrupavek, kostí, kůže i zubů. Podporuje vstřebávání železa z potravy. Doplňování stravy vitamínem C může podporovat obranyschopnost. Patří mezi vitamíny rozpustné ve vodě. Je bohatě přítomen v ovoci a zelenině.

Doporučená denní dávka vitamínu C je podle Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) 90 miligramů za den pro dospělého zdravého muže a 80 mg pro dospělou zdravou ženu. Maximální dávka by však měla být maximálně 2000 mg/den.

K balení obdržíte pro praktické nabírání i odměrku o objemu 1 ml (odpovídá cca 1 g vitamínu). Pro pokrytí denní dávky tedy stačí nabrat trochu prášku jen na dno odměrky.


Rizika nadbytku

Vitamín C je považován za bezpečný, a to i při užívání vyšších dávek. Nežádoucí účinky jsou jen výjimečné při příjmu mnohem vyšších než doporučených množství. Patří k nim nevolnost, zvracení, bušení srdce, křeče a bolesti hlavy. Jednorázově většina z nás zvládne přijmout pouze 250 mg, vyšší dávkování je třeba rozložit do více denních dávek.

Při kouření a dalších situacích, kdy je zvýšen oxidativní stres, je vhodné vitamín C doplnit. Užívání nad 2 000 mg denně může vést k tvorbě ledvinových kamenů a dráždit žaludek.

Použití: Doporučená denní dávka vitamínu C je individuální v závislosti na věku, pohlaví, fyzické a psychické zátěži a na ročním období. Práškový vitamín C se doporučuje užívat denně v několika malých dávkách nejlépe v nápojích - minerálkách a čajích. Teplota nápojů by neměla přesáhnout 40°C.

Doporučené dávkování: DDD rozpustit v přiměřeném množství vody, čaje nebo ovocné šťávy a popíjet v průběhu dne. Dětem do 12 let polovinu uvedené dávky.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování!

Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy.

Není určeno dětem do 3 let. Ukládejte mimo dosah dětí!

Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C v uzavřeném obalu!

INCI: Ascorbic acid