EO Tymián červený

SLEVA!

INCI: Thymus vulgaris Flower/ Leaf Oil

10 ml

SLEVA!!! Expirace 2/2022

194,00 Kč 387,00 Kč

Profil vůně:
Silná, ostrá, kořeněná.


Hlavní složky:
Thymol, karvakrol, cymol, linalool, geranylacetát, linalylacetát, terpineol.


Aromaterapeutické účinky:
Účinky jsou antibakteriální, antiseptické, protiplísňové, protikřečové, protinadýmavé, neurotonické. Podporuje zažívání, účinný proti střevním parazitům. Posiluje nervy. Vyvolává pocení. Při zánětech dýchacích cest - vhodný při nachlazení, bolestech v krku, usnadňuje vykašlávání. Tlumí svalové bolesti, urychluje regeneraci tkáně po zraněních. Repelent.


Využití v kosmetice:
Na mastnou, zánětlivou, aknózní pleť. Komprese nebo masti na infikované rány. Na opary a afty - lze potřít koncentrovaným olejem. Posilující koupele a masáže. Součást protizánětlivých a hojení podporujících krémů, mastí a balzámů.

Vynikající do aromalamp, mikrobiálně čistí vzduch. Účinný na zlatého Stafylokoka.

Bezpečnostní upozornění: Zdraví škodlivý při požití. Při požití a vniknutí do dýchacích cest může způsobit smrt. Způsobuje těžké poleptání kůže a poškození očí. Může vyvolat alergickou kožní reakci.
Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. PŘI POŽITÍ: Vypláchněte ústa. NEVYVOLÁVEJTE zvracení. PŘI STYKU S KŮŽÍ (nebo s vlasy): Veškeré kontaminované části oděvu okamžitě svlékněte. Opláchněte kůži vodou nebo osprchujte. Okamžitě volejte lékaře. Odstraňte obsah/obal předáním oprávněné osobě k nakládání s odpady nebo vrácením dodavateli.

Nepoužívat v těhotenství, v době kojení, u malých dětí, při epilepsii, vysokém krevním tlaku,, nedostatečné srdeční činnosti, těžkých chorobách jater a ledvin. Silně dráždivý, proto koncentrovaná forma oleje nesmí přijít do styku s pokožkou a sliznicí. Opatrně dávkovat.