EO Rozmarýn extra

INCI: Rosmarinus officinalis Leaf Oil

10 ml

188,00 Kč

Profil vůně:
Výrazná, svěží, jemně kafrová, lehce kořeněná, povzbuzující.


Hlavní složky:
1,8-cineol, borneol, kamfen, kafr, linalol.


Aromaterapeutické účinky:
Olej je známý pro své adstringentní, antiseptické, krvetvorné, pročišťující a močopudné účinky. Ve farmacii má své využití proti kolikám, na zmírnění plynatosti a žaludeční nevolnosti, ke zvýšení chuti k jídlu. Zevně se používá do mastí nebo olejů kvůli dráždícím a prokrvujícím účinkům na pokožku, tiší bolesti při revmatismu kloubů a svalů.

Využití v kosmetice:
Vhodný na mastnou, nečistou a zralou pleť. Prokrvuje, je vhodný i na suchou a normální pokožku. Součást masážních či koupelových olejů - při ztuhlosti svalů a kloubů, je vhodný pro sportovní masáže a na prohřátí svalů před výkonem. Ve vlasové kosmetice se využívá k prokrvení pokožky, je součástí celulitidového programu.

Tip:
Rozmarýnová koupel je excelentní životabudič před dlouhou jízdou v autě, zkouškami a všude tam, kde je třeba maximální svěžesti a koncentrace.

Bezpečnostní upozornění: Při požití a vniknutí do dýchacích cest může způsobit smrt. Může vyvolat alergickou kožní reakci. Podezření na genetické poškození. Může způsobit poškození orgánů.
Uchovávejte mimo dosah dětí. PŘI POŽITÍ: Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO. NEVYVOLÁVEJTE zvracení. Skladujte uzamčené. Odstraňte obsah/obal předáním oprávněné osobě k nakládání s odpady nebo vrácením dodavateli.
Nepoužívat v těhotenství, při epilepsii a vysokém krevním tlaku. Nedoporučuje se používat u dětí mladších 6 let.