EO Levandule extra

Vyprodáno

INCI: Lavandula angustifolia Oil

10 ml

332,00 Kč

Profil vůně:Bylinná, bohatě květinová.


Hlavní obsahové složky:Linalylacetát, linalool, terpinen, borneol, geraniol, lavandulol.


Aromaterapeutické účinky:Olej je známý pro své antiseptické, pročišťující, dezinfekční účinky. Ve farmacii má své využití jako sedativum, působí stimulačně. Snižuje krevní tlak, zastavuje krvácení, uspává.


Využití v kosmetice:
Používá se na všechny typy pleti, zejména na citlivou. Obsahuje minimální množství terpenů, proto je velmi jemný a vhodný k ošetření pokožky před i po opalování. Výborný k péči o vlasy (proti lupům), přidává se do přípravků pro ústní a pro intimní hygienu. Dále do masážních přípravků - zmůže pomáhat ke zmírnění svalové napětí po námaze.


Tip:
Díky svým jedinečným vlastnostem by neměl chybět jako součást domácí či cestovní lékárničky.

Bezpečnostní upozornění: Při požití a vniknutí do dýchacích cest může způsobit smrt. Může vyvolat alergickou kožní reakci. Škodlivý pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.
Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. PŘI POŽITÍ: Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO. NEVYVOLÁVEJTE zvracení. Skladujte uzamčené. Odstraňte obsah/obal předáním oprávněné osobě k nakládání s odpady nebo vrácením dodavateli.