EO Jalovec extra (bobule)

INCI: Juniperus communis Fruit Oil

10 ml

530,00 Kč

Profil vůně:
Svěží, balzámová, dřevitá.


Hlavní obsahové složky:
Alfa a beta pinen, limonen, camphen, myrcen, cymen, terpinen.


Aromaterapeutické účinky:Olej je známý pro své antiseptické a močopudné účinky. Ve farmacii má své využití jako diuretikum - zvyšuje vylučování moči, dále na podporu chuti k jídlu, zmírnění plynatosti, proti kolikám a pomáhá při žaludeční nevolnosti. Farmaceuty bývá doporučován při dně a revmatizmu.


Využití v kosmetice:
Vhodný na mastnou, zánětlivou pleť a při tzv. rozšířených žilkách, proti otokům. Součást masážních olejů na uvolnění ztuhlých a bolestivých svalů, při dně a revmatizmu, dále po námaze a cvičení, k péči o unavené nohy. Jalovcové zábaly mohou napomáhat odstranit bolestivost kloubů. Vynikající olej pro diabetiky.


Tip Karla Hadka:
Lze používat i vnitřně: 1-3 kapky 3× denně po dobu 3 týdnů. Ale nezaměňovat olej z jalovcových bobulí s olejem z jalovcového dřeva při vnitřním použití!

Bezpečnostní upozornění: Při požití a vniknutí do dýchacích cest může způsobit smrt. Může vyvolat alergickou kožní reakci.
Uchovávejte mimo dosah dětí. PŘI POŽITÍ: Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO. NEVYVOLÁVEJTE zvracení. Skladujte uzamčené. Odstraňte obsah/obal předáním oprávněné osobě k nakládání s odpady nebo vrácením dodavateli.