EO Bazalka

Vyprodáno

INCI: Ocimum basilicum Oil

10 ml


244,00 Kč

Profil vůně:
Aromatická, příjemně vonící připomínající anýz, badyán či fenykl.

Hlavní obsahové složky:
Obsahuje linalool kolem 10 %, estragol kolem 50 %, dále se v bazalkovém oleji nachází kafr a eugenol. Tento bazalkový olej je původem z Indie.
Aromaterapeutické účinky:
Bazalka je spíše známá jako kuchyňská bylina, ale například ve směsi s jinými oleji odpuzuje hmyz. Také vykazuje jisté, lokálně anestetické účinky. Díky svému složení a tím i vůni působí jako pomocník při odbourávání stresu, tím i v případě bolestí hlavy způsobených stresovými situacemi. Stačí jen nakapat 1-2 kapky na kapesník a inhalovat. V dobách chřipek a nachlazení jej lze používat jako součást inhalačních směsí, při masážích, nebo v koupelích. Zde pak napomáhá uvolnění, navození klidného spánku.


Využití v kosmetice:
Díky svým protizánětlivým účinkům se osvědčil při hojení ran, u revmatických problémů či revmatických kloubů. V kombinaci s jalovcovým olejem je velice vhodný na záněty dolních močových cest. Jemné masáže bazalkovým olejem jsou schopny zmírnit menstruační problémy a zažívací potíže.
Bazalkový olej se jeví jako zajímavý i ve vlasové kosmetice. Zde je nejen schopen napomáhat při nadměrném maštění vlasů, ale celkem účinně zabraňuje i tvorbě lupů.


Upozornění:
Pokud bazalkový olej používáte na přípravu masážních olejů u osob s citlivou pletí, popřípadě u dětí, doporučuji nízké koncentrace vzhledem ke skutečnosti, že některé jeho složky by mohly při vysokém dávkování pokožku dráždit.
Nedoporučuje se používat v těhotenství.

Bezpečnostní upozornění: Zdraví škodlivý při požití. Může vyvolat alergickou kožní reakci. Podezření na genetické poškození. Podezření na vyvolání rakoviny. Škodlivý pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.
Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Používejte ochranné rukavice. Kontaminovaný oděv svlékněte a před opětovným použitím vyperte. Skladujte uzamčené. Odstraňte obsah/obal předáním oprávněné osobě k nakládání s odpady nebo vrácením dodavateli.