Ekologické lahve Equa se soustředí na minimalistický design a kvalitní řemeslné zpracování. Maximální důraz je kladen na ergonomii - dobré držení díky prohnutému tvaru a pohodlné pití díky širokému hrdlu. Nerezové víčko se silikonem nepropustí ani kapičku.
Modelová řada Urban Jungle (v překladu městská džungle) přináší nádherný design inpirovaný tropickým rájem.
Vyrobena z výjimečného borosilikátového skla
Ze skla voda chutná nelépe a navíc se mnohem lépe se udržuje než plast, nepoškrábe se (což se u plastových lahví může snadno stát i jen po několika pečlivých umytích). Také nepřejímá barvy ani pachy a samozřejmě do vody nevypouští žádné nebezpečné toxiny jako jsou ftaláty nebo BPA (Bisfenol-A).
Borosilikátové sklo, ze kterého je tato ekologická lahev vyrobená, je výjimečné - je odolné teplu i mnoha pádům, pevnější a přesto lehčí než běžné sklo. I díky těmto vlastnostem se borosilikátové sklo používá pro výrobu potápěčské techniky nebo laboratorního skla.
Jen upozorňujeme, že i přesto, že borosilikátové sklo je výrazně odolnější než běžné, tak je třeba s lahví zacházet opatrně - zcela nerozbitná samozřejmě není.
Pijeme, pijeme
O důležitosti hydratace těla jsme všichni slyšeli mnohokrát. Proč je
ale skutečně tak potřebné pravidelně pít tekutiny? Když je tělo patřičně
hydratované, krev má správnou konzistenci a může se efektivně pohybovat
tělem . To má pozitivní vliv na distribuci živin do celého
těla, úroveň energie, regeneraci i detoxikaci organismu.
Jak je to s recyklací borosilikátového skla?
Borosilikátové sklo bohužel do zeleného kontejneru na sklo nepatří. :-/
Je možné jej sbírat pouze odděleně a recyklovat ho dokáže pouze samotný výrobce. Borosilikátové sklo má totiž vyšší teplotu tání (tavnou teplotu), než obyčejné sklo a nelze jej tedy třídit a recyklovat stejným způsobem.
Vzhledem k tomu, že výrobci lahví konkrétní továrnu, která pro ně lahve vyrábí, nezveřejňují (je to součástí jejich know-how), nemáme ani my možnost zprostředkovat zpětný odběr.
Pokud se vám tedy Equa rozbije, lze ji vyhodit do směsného odpadu nebo do sběrného dvora a zdůraznit, že se jedná o varné sklo. My v Econea doporučujeme volit druhou variantu.
I přesto je ale používání borosilikátových lahví jednoznačně ekologičtější než nakupování jednorázových PET lahví, jak píšeme o řádek níže.
Jednorázové PETky zamořují naše životní prostředí
Každý rok se na světě vyhodí tolik plastových lahví (přes 22 miliard kusů!), že kdybychom je postavili na sebe, tak se dotkneme Měsíce - 50krát! Budete-li pít kohoutkovou vodu, tak nejen že jasně vyjádříte svůj názor na zbytečné jednorázové PETky, ale voda samotná se k vám potrubím dostane doslova 1.000krát šetrněji. Navíc kohoutková voda je o 99 % levnější než balená, takže se vám investice do lahve rychle vrátí. Za dobu její životnosti ušetříte tisíce korun.