Bambucké máslo

Vyprodáno

100 % rostlinné máslo

100 ml

126,00 Kč
Please select variants first

Vlastnosti:

Velmi jemný rostlinný tuk s vynikající snášenlivostí. Tradiční potravina i kosmetikum ve střední Africe. Pokožku zjemňuje (obsahuje až 12% nezmýdelnitelných složek), obnovuje její pružnost a podporuje vývoj zdravé tkáně. Správně emulgován napomáhá stabilizaci její vlhkosti. Čisté bambucké máslo má přirozený UV faktor cca 4.


Fyzikální vlastnosti:

bělavý až nažloutlý pevný tuk.
Bod tání: cca +36°C.


Základní obsahové složky:

mastné kyseliny - hlavní podíl kyselina stearová (C18:0) cca 44%, olejová (C18:1) cca 42% a linolová (C18:2) cca 8% a vitaminy E a A, alantoin, triterpenalkoholy, estery kyseliny skořicové, lecitin.


Použití:

Vynikající součást regeneračních přípravků. Je předurčen pro ošetřování zejména zralé, povadlé a suché pokožky, stejně tak i citlivé a vnímavé pokožky dětí.
Přípravkům dodává na jemnosti, což se zřetelně projevuje i obnovou pružnosti pleti. Mimořádně se osvědčil při lupénce, atopickém ekzému, neurodermatitidě apod. Tento nedráždivý tuk lze používat i samostatně k ošetřování a pěstování pleti, hlavně pak v zimních měsících, kdy díky absenci vody pokožku navíc chrání před mrazy.


Tip:

Bambucké máslo rozpustíme při teplotě kolem 40°C a používáme jako jedinečný samostatný masážní "olej", či jako nosič přidávaných éterických olejů. Pokožka masírovaná bambuckým máslem extrémně získává na jemnosti.

INCI:

Butyrospermum parkii Butter