Dolphins Access Consciousness trip

All of live comes to me with Easy, Joy, Glory and Dolphins

Pobyt přesunut na 13.8-20.8.2021!!!

Vydejte se s námi na jachtě za svobodnými delfíny do Rudého moře a nechejme celý mořský svět nám přispět.

Dovolíte si plynout s vlnami a delfíny?

Rádi Vás uvítáme na neobyčejné plavbě plné zážitků. Na plavbě, kde si budeme plnit své sny, plavat s úžasnými delfíny a užívat si moře, sluníčka a všehochuti nástrojů Access Consciousness®.

Nečeká nás ubytování v hotelu, ale krásná prostorná jachta, na které je spousta místa pro každého...žádná přeplněná pláž, ale laguna azurových barev plná Delfínů, svobodných, volných, zvědavých a hravých. Opravdový odpočinek, uvolnění a pocit svobody a spouuustu výměn, sdílení, meditací, clearingů, tělesných procesů na propojení se zemí, vodou, větrem i celým mořským světem. Navíc nás čekají zajímavé přednášky, při kterých se ponoříme např. do světa voňavých olejíčků, naučíme se automasážím, budeme malovat a vše co si jen budete přát. Bude možnost individuálních sezení (Access Bars, Facelift, tělesných procesů, ESSE, konzultací, masáží,...) a na přání můžeme zorganizovat kurz Access Bars® či Facelift. Co je ale nejdůležitější, budeme se každý den propojovat s delfíny a komunikovat s nimi, budeme si užívat jejich pozitivní energie, učit se jejich nespoutané hravosti a všeobjímající lásce a respektu ke všemu a všem.

Připojte se k nám a vydejte se šnorchlovat a potápět se s volně žijícími Delfíny - svobodně a bez hranic v jejich přirozeném prostředí v srdci čistého moře, v místě nedotčeném masivní turistickou Egypta, v ráji Delfínů.

Místo pobytu: soukromá jachta kotvící v laguně Sataya (Dolphin Reef) v Rudém moři v jižním Egyptě, kde žije velmi početná nemigrující skupina Delfínů dlouholebých. Jachta kotví na závětrné straně laguny, takže se nemusíte obávat houpání lodi ani mořské nemoci. Kabiny jsou 2lůžkové s vlastním sociálním zázemím a sprchou, celkem máme k dispozici 22 míst a nádherné společenské prostory. Pokud budete mít chuť, můžete noci trávit na vrchní palubě. Vše za podpory česky hovořícího zástupce.

Termín: 13. 8. - 20. 8. 2021

Cena: 30.750 Kč/dospělý/pobyt a zpáteční letenka (bez letenky 21.250 Kč)

           28.000 Kč/dítě (6-12 let)/pobyt a zpáteční letenka (dítě nesmí dovršit 12-ti let do dne odletu)             (bez letenky 18.500 Kč)

Cena za pobyt zahrnuje :

1/ Zpáteční letenku: Praha - Marsa Alam - Praha

2/ Ubytování: 2-lůžkové kajuty s vlastním WC, sprchou, samostatně ovladatelnou klimatizací, ledničkou a osuškami na safari lodi

3/ Trasa plavby: trasa směřuje do oblasti Fury Shoal, jižně situované od Marsa Alam,kde bude loď kotvit v laguně Sataya Reef

4/ Strava a nápoje: Soft All inclusive (bez alkoholu) - denně čerstvé připravované pokrmy, stravování formou bufetu v restauraci a nealkoholické nápojek dispozici na baru 24hod/denně

(vegetariánskou stravu či jinou dietu je nutné nahlásit předem).

5/ Transfery: z letiště Marsa Alam do přístavu a zpět

6/ Asistence: průvodci na rychločlunech při kontaktech s delfíny i šnorchlování na korálech a služby stálé posádky a průvodců na lodi

7/ Ponor s potápěčskou výstrojí: 1 x přístrojové potápění na zkoušku v doprovodu instruktora (osoby od 8 let)

8/ Ostrov Siyal: návštěva neobydleného ostrova národního parku Wadi Gemal

9/ Služby stálé posádky a průvodců na lodi partnerské společnosti Samara Cruise

10/ Asistenci profesionálního česky mluvícího instruktora a rychločlunů

Cena nezahrnuje:

1/ cestovní pojištění, doporučujeme např. pojišťovnu Uniqa u nichž se pojištění vztahuje i na lodní plavby, popřípadě si prostudovat smluvní podmínky Vámi vybrané pojišťovny, některé pojišťovny vylučují z běžného cestovního pojištění námořní plavby apod.!!

2/ vstupní vízum do Egypta ve výši 25 USD/osoba (i dítě) - platí se na místě po příletu na letišti. Připravte si tuto částku pokud možno přesně a to v USD. Vyhnete se tak zbytečným průtahům a zmatkům při přepočítávání odpovídající částky např. z EUR na USD, či Egyptskou Libru.

3/ poplatek za vstup do národního parku Sataya 50 USD/osoba (děti do 12 zdarma)

4/ spropitné posádce lodi na konci pobytu jako výraz poděkování a spokojenosti s poskytnutým servisem - výše spropitného je obvykle 40 EUR/osoba.

Program plavby:

1. den (pátek):

Po příletu do Marsy Alam, vyplnění pobytové karty a zakoupení vstupních víz nás přivítá na letišti zástupce pořádající společnosti Samara Cruise a následuje transfer do přístavu v Hamatta. Po nalodění se ubytujeme v kajutách. Před vyplutím proběhne ještě jedno formální odbavení na lodi, kdy příslušný úředník zkontroluje naše cestovní doklady a počet osob na palubě a poté vyplouváme s lodí směr laguna Sataya, kde kapitán zakotví loď v mělké laguně tohoto korálového útesu, a po zakotvení vyrazíme na naše první plavání s delfíny. Zbytek dne a dny ostatní až do čtvrtečního rána budou probíhat v rytmu plavání s delfíny a volného, relaxačního programu, jehož průběh a náplň se bude snažit zpříjemnit i celá posádka jachty.

2. - 5. den (neděle - středa) :Sataya Reef, nazývaný také Dolphin Reef.

Delfín dlouholebý (Stenella longirostris) patří k nejobratnějším kytovcům a je proslulý svými akrobatickými kousky ve vzduchu. Má štíhlý dlouhý zobák a nápadně vysokou hřbetní ploutev trojúhelníkového tvaru. Skáče až tři metry nad hladinu, přitom různě prohýbá tělo, vlní se nebo se otáčí kolem podélné osy až sedmkrát při jediném skoku.

Účast na kterékoliv části denního programu je dobrovolná a nepovinná. S ohledem na hlavní zaměření programu - tj. plavání s volně žijícími delfíny, však pro vaši představu předkládáme obvyklý program dne stráveného v laguně Sataya:

Ráno vstáváme brzo, kdo nechce, nemusí. Nicméně je to nejlepší čas na plavání s delfíny. Takže kolem šesté - sedmé hodiny jedeme rychločluny mezi delfínky. Ráno mají nejvíc náladu si hrát a skákat a plavat s námi a navíc máme výhodu, že zde nejsou ještě žádné výletní lodě. Hodinu - dvě s nimi plaveme a pak se vracíme na loď, vzbudíme ty lenivce, kteří s námi ráno nechtěli vstávat, a jdeme všichni na snídani. Po snídani dáme chvilku odpočinek a jedeme za delfínky znova, plaveme opět s nimi cca. 2 hodiny a vracíme se na oběd. Po obědě chvilku odpočíváme a poté vyrazíme za delfínky znova. Často bývají delfíni hodně blízko naší kotvící lodě, takže se s nimi dá plavat blízko lodě nebo je jen pozorovat z paluby naší jachty. Nicméně rychločluny jsou i tak k dispozici, pro případ, že delfíni zůstanou dál od lodi. Pokud nemají náladu anebo jsou již unavení, respektujeme jejich svobodu a můžeme je jen nerušeně pozorovat anebo se přesuneme šnorchlovat na korálový útes, který lagunu obklopuje a pozorujeme nádherné korály, pestré rybky a někdy i želvy.

Někdy se delfíni záhadně na pár hodin vytratí. Odplavou lovit, běžně loví v noci, ale stává se, že občas mají potřebu lovu také přes den a protože v laguně nejsou velké ryby, tak se celá skupina přesune do hlubší vody a po lovu se vrátí zpět.

S rychločluny můžeme zůstat v moři do západu slunce, ale i kdykoliv po západu slunce se dá plavat také vedle lodi. Rychločlun v noci s ohledem na naše bezpečí nepoužíváme.

Odpoledne i večery budeme trávít vzájemným sdílením zážitků, popř. výměnami, přednáškami, clearingy, společnou meditací, ...

Informace pro zájemce o přístrojové potápění:

Na lodi bude instruktor potápění. Jedná se o zkušební potápění pro nepotápěče. Takže zájemci o potápění projdou nejdříve instruktáží a s instruktorem jdou za ruku pod vodu. Maximální hloubka ponoru u dospělého je kvůli bezpečnosti 5 metrů, u dětí pak max. 2 metry. V této hloubce nehrozí žádná nehoda, např. dekomprese,..

Pokud jste certifikovaný potápěč, tak přibalte i svoji základní výstroj (BCD a automatiku), licenci a potápěčský deník a také Vám rádi zařadíme nějaký zajímavý ponor (max. hloubka ponoru dle certifikace). Informujte nás prosím o vaší licenci předem.

6. den (čtvrtek) :Ve čtvrtek se s lagunou rozloučíme posledním ranním plaváním s delfíny a odpoledne odplujeme na ostrov Siyal v národním parku Wadi Gemal. Cesta na tento ostrůvek bude trvat cca. 3 hodiny. Cestou budeme proplouvat oblastí národního parku Wadi Gemal mezi četnými ostrůvky s úžasnými mělčinami, kde se střídají všechny odstíny modré... Zde se budeme moci opět koupat a poležet si v teplém písku na pláži, nebo šnorchlovat podél nádherného korálu, který lemuje ostrůvek. Ostrůvek je pokrytý mangrovníkovým porostem, který je hnízdištěm ptactva a mají zde svá hnízda také chránění Orlovci říční. Ke konci dne budeme moci pozorovat z ostrova nádherný západ slunce a četné skupinky dalších roztomilých obyvatel ostrova, poustevníčků a krabů. Náš poslední společný večer strávíme na pláži kolem ohně a můžeme bubnovat, zpívat i tančit.

7. den (pátek) : Ráno a dopoledne ještě budeme moci šnorchlovat na korálovém útesu a po obědě vyrazíme směr přístav, kde si budeme moci v klidu zabalit a rozloučit se s posádkou lodi. V rámci času odletu, a pokud to umožní program, tak si uděláme cestou na letiště výlet do malebného městečka Marsa Aalam na nákupy. Na letiště k odletu se opět přesouváme klimatizovaným transferem.

Program je pouze rámcový a může být pozměněn v závislosti času příletu-odletu anebo povětrnostních podmínek.

Ubytování:

Safari obytná loď - pobyt 7 nocí, dvoulůžkové kajuty s vlastním sprchovým koutem a WC. Elektrická energie na lodi funguje bez ohledu na to, že motor je vypnutý a loď kotví. Elektřinu obstarává generátor. Na lodi jsou generátory dva. Mechanik jejich provoz střídá. Vždy pracuje jen jeden z nich a ten druhý je záložní. Standardní zásuvky jsou rozmístěné po celé lodi, tedy i v kajutách - tedy pro naše koncovky běžných přístrojů, jako jsou holicí strojky, vysoušeče vlasů, dobíječky mobilních telefonů atp. použitelné bez redukce. Na lodi jsou nám k dispozici ubytovací části s kajutami, dále restaurace, společenská místnost s barem, dvě zvýšené paluby s barem určené k odpočinku, posezení, menší přední zvýšená paluba k opalování a zadní paluba k uložení výstroje.

Strava a nápoje na lodi "soft all inclusive": snídaně, obědy a večeře formou bufetu, občerstvení během dne a nealkoholické nápoje (alkoholické nápoje na lodi k dispozici nejsou, je možné je zakoupit na letišti).

Signál mobilních operátorů je v místě kotvení lodi k dispozici. Wi-fi připojení je také k dispozici.

Bezpečnost na lodi:

Pokud by měl někdo z účastníků zájezdu zdravotní potíže typu nachlazení, drobné oděrky např. od korálů atp., jsou pro takové případy na lodi k dispozici běžné léky jako např. kapky do nosu a do ucha, kapky na kašel, prostředky proti bolesti a prostředky snižující horečku, obvazový materiál, náplasti. V případě, že by měl někdo závažnější zdravotní potíže, bude převezen rychločlunem na pobřeží, odkud bude autem dopraven k lékaři. Rychločlun je na pobřeží za 30-45 min. V případě vážnějšího úrazu by byl vysílačkou povolán vrtulník. Instruktoři na lodi mají kurz první pomoci.

Cestovní doklady:

Pro cestu do Egypta potřebujete cestovní pas. To platí jak pro dospělé, tak i pro děti. Váš cestovní pas musí být platný nejméně 6 měsíců od data ukončení pobytu v Egyptě. 

Organizaci z České republiky zajišťuje a na Vaše přihlášky se těší: Jana Mrkvičková, Centrum Života, Dvořákova 128, Vyškov, 68301, tel: +420 737 372 629, e-mail: centrumzivotamb.cz.

Další informace, fotografie, videa naleznete také na: Facebook profilu "Samara Cruise" nebo na www.samara-cruise.com.

Těšíme se na naše společné zážitky.

Jana Mrkvičková a tým kolektivu Samara Cruise